Nowe jednostki

Wychodzimy z założenia, że osoby bez doświadczenia harcerskiego nie powinny rozpoczynać nowych jednostek bez wsparcia harcerki czy harcerza z doświadczeniem, najlepiej instruktorkę czy instruktora.

Jeżeli chcesz tworzyć nową jednostkę harcerską - gromadę zuchów, drużynę harcerek czy harcerzy lub drużynę wędrowniczek czy wędrowników i mieszkasz w kraju w którym działamy zgłoś się do lokalnego Hufcowego, lub Komendanta Chorągwi. Jeżeli nie wiesz jak z nimi nawiązać kontakt to napisz do nas podając w którym mieście mieszkasz. Przekażemy wiadomości o najbliższym hufcu i jak się z nim skontaktować. Komenda Hufca lub Chorągwi  z tobą przeprowadzi rozmowę i z poparciem lokalnego Zarządu Okręgu pomoże z wyjaśnieniem wymagań prawnych dotyczących pracy z dziećmi w danym kraju, n.p ubezpieczenie, zdobycie zaświadczenia niekaralności itp.

Jeżeli chcesz tworzyć nową jednostkę harcerską - gromadę zuchów, drużynę harcerek czy harcerzy lub drużynę wędrowniczek  czy wędrowników i jesteś w kraju w którym NIE działamy napisz do nas podając w którym mieście i kraju mieszkasz. Główna Kwatera z tobą przeprowadzi rozmowę, w miarę możliwości przeprowadzi wizitację i pomoże z wymaganiami prawnymi dotyczącymi pracy z dziećmi w danym kraju, n.p ubezpieczenie, zdobycie zaświadczenia niekaralności itp.

Jeżeli jesteś instruktorką czy instruktorem z organizacji harcerskiej działającej w Polsce, należy potwierdzić stopień instruktorski. Komenda Hufca lub Chorągwi z tym pomoże.