Chorągiew‎ > ‎Wiadomości‎ > ‎

Życzenia Świąteczne od Kapelana Chorągwi Harcerzy w Stanach Zjednoczonych

posted Dec 23, 2017, 5:03 AM by Marcin Czabański, hm
"Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania." Łk. 2, 14

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Czuwaj! Boże Narodzenie 2017 i Nowy Rok 2018.  "W Tobie jest światło. Każdy mrok rozjaśni. W Tobie jest życie. Ono ... zwycięża. Każdy zuch, harcerz, instruktor może stać się człowiekiem niosącym światło czyli niosącym Jezusa w świat."/temat programu
światła Betlejemskiego/.  


Droga Rodzino Harcerska: Starszyzno, kapelani, kadro instruktorska, harcerze i harcerski, wędrowniczki i wędrownicy, zuchy chłopcy i dziewczęta, skrzaty, kochani rodzice oraz przyjaciele harcerstwa ... "Na święta bożego Narodzenia na wigilię i na rok nowy" życzę Wam Wszystkim prawdziwego Braterstwa, Przyjaciół na dobre i na złe, abyście i Wy umieli być takimi Przyjaciółmi.

"W Tobie jest światło" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku po raz trzydziesty harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Mędrzec kiedyś powiedział: "Wiara jest światłem, które zapala się od światła." My harcerki i harcerze powinnyśmy mieć za zadanie natchnąć wiarą innych, nieśmy świetliste promienne Światełka Betlejemskiego wszystkim dookoła.

Ponad sto lat temu Lord Baden Powell, założyciel skautingu przekazał członkom organizacji skautowych: "Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście." Starając się być coraz lepszym, korzystajmy z światła pokoju. Bądźmy tymi, w których to światło świeci mocno abyśmy mogli go przekazywać innym. Świećmy dobrym przykładem zawsze i wszędzie.

Życzę Wam, dalszych sukcesów w pracy nad sobą, zapału i wytrwałości w nieustannym kształtowaniu i doskonaleniu własnej osobowości. "Odwagi i gotowości w wymaganiu od siebie, nawet wtedy, gdy inni niczego nie wymagają"./św. Jan Paweł II/

Życzę Wam byście umieli nieść swój płomień braterstwa, na nadchodzący rok l00 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Ojczyznę naszą i wielu pokoleń Polaków, aby nowy 2018 rok był pełen dobrych uczynków i wiary w harcerskie ideały, aby był pełen trzasku harcerskich ognisk, zapachu sosnowych lasów i niezapomnianych przygód na harcerskim szlaku.

Na czas radowania się prawdziwym szczęściem z przyjścia Syna Bożego na świat, życzę całej Rodzinie harcerskiej błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2018 oraz pokoju i radości, aby nasza codzienność odsłania Boga i Jego Miłość. A w okresie świątecznym, służmy bliźnim przekazując płomień z Betlejem, który jest symbolem Nowo Narodzonego Jezusa, który jest znakiem pokoju dla współczesnego świata.

Dzieląc się z Całą Rodziną ZHP opłatkiem wigilijnym oraz śpiewając kolędy "podnieś rączkę Boże Dziecię błogosław ojczyznę miłą" .. Na ten czas świętowania życzę: zdrowia, pogody ducha, dobrego harcowania, aby Jezus Chrystus nowo narodzony wraz ze swoimi Rodzicami św. Maryją i św. Józefem zawsze był obecny w naszych Rodzinach, środowiskach gdziekolwiek jesteśmy posłani, bądźmy Iskierkami- Iskrami Pokoju tego sobie i Wam życzy wasz kapelan z Amerykańskiej Częstochowy -Duchowej Stolicy Polonii. Moi Drodzy za Naszą Rodzinę podczas Pasterki i Mszy noworocznej Ofiaruję Intencję Modlitewną Mszy świętej za całą Naszą Rodzinę ZHP. Zapraszam na nasz coroczny opłatek harcerski w sanktuarium 1 stycznia 2018. /Msza święta 12:30/ Bł. Stefanie W. Frelichowski patronie Rodziny harcerskiej - módl się za nami. Matko Boża Częstochowska módl się za Nami!

Pozdrowienia od Ojców i Braci Paulinów z Amerykańskiej Częstochowy. O. Hm. Bartłomiej P. Marciniak paulin. Kapelan Chorągwi. ZHP w USA. Doylestown PA. Do siego roku 2018
Comments