Chorągiew‎ > ‎Wiadomości‎ > ‎

Życzenia Kapelana Okręgu ZHP w USA na Dzień Myśli Braterskiej 2015

posted Feb 21, 2015, 4:57 AM by Marcin Czabański   [ updated Feb 21, 2015, 4:58 AM ]
Związek Harcerstwa Polskiego Polish Scouting Organization

19 Lutego 2015

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ – NASZE ŚWIĘTO

Dzień Myśli Braterskiej – to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Idea ustanowienia tego dnia w dzien urodzin założycieli zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w USA (za rok będzie 90 lat od powstania tego święta). Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest nas wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi i siostrami niezależnie od narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślami łączą się nawzajem, składają sobie życzenia, przesyłają kartki (teraz modne e-maile), organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Pamiętajcie o sobie nawzajem w modlitwie. Módlcie się o pomyślność Zlotu Okręgu w tym roku, a także o tych, którzy są chorzy, starsi czy też odeszli na Wieczną Wartę. W tym roku Święto to wypada dokładnie w Wigilię 70 rocznicy śmierci naszego Błogosławionego Patrona ks. Wincentego Frelichowskiego.

W tym dniu, 22 lutego o godz. 7.00 rano czasu kalifornijskiego odprawie Mszę Świetą za WAS WSZYSTKICH i za wasze rodziny.

Na to zbliżające się Święto życzę wszystkim Przewielebnym Księżom Kapelanom, Duszpasterzom Harcerskim, Harcerkom i Harcerzom, Zuchom i Skrzatom, Przyjaciołom i Opiekunom; wielu łask Bożych i opieki naszego Patrona. Niech Bóg ma was wszystkich i wasze rodziny w Swojej Opiece i obdarza was potrzebnymi łaskami: zdrowiem, szczęściem, pomyślnością i niech wam wynagradza waszą pełną poświęcenia służbę BOGU, OJCZYŹNIE I BLIŹNIM.

CZUWAJ !!!
Ks. Stanisław Żak hm
Kapelan Okręgu - Stany Zjednoczone