Chorągiew‎ > ‎Wiadomości‎ > ‎

Życzenia kapelana na Dzień Myśli Braterskiej 2017

posted Feb 19, 2017, 1:36 PM by Marcin Czabański
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Ave Maryja! Czuwaj! Droga Rodzino Harcerska! 

Oto kilka pozbieranych myśli na Dzień Myśli Braterskiej, w 160 rocznicę urodzin założyciela skautingu, — Robert Baden-Powella, /oraz jego żony/, które nas zainspirują do jeszcze większego trwania i działania w ZHP/pgk.  „Miłość jest "boską cząstką", która zamieszkuje w każdym z nas i jest właściwie naszą duszą. Im więcej posługuje się człowiek w stosunku do bliźnich cnotą miłości, tym bardziej rozwija i uszlachetnia swoją duszę.” — Robert Baden-Powell.

 Klika słów historii DMB „Zwyczaj świętowania Dnia Myśli Braterskiej zapoczątkowały dziewczęta w 1926r. w Stanach Zjednoczonych. Później rozszerzył się on na całą wspólnotę skautową. Idea ustanowienia takiego święta zrodziła się na 4 Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Wybrano dzień 22 lutego, ponieważ tego dnia przypada rocznica urodzin założyciela skautingu gen. - Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell.

Pozwólcie, że posłużę się słowami życzeń jednej z harcmistrzyni „Dzieje harcerstwa to ponad 100 lat patriotycznej służby jego członków, pełnionej zarówno w latach wojny jak i w czasie pokoju. Dzięki udziałowi harcerzy w ważnych dla Polski chwilach, ruch ten stał się trwałym elementem naszej, polskiej kultury”… „ Dziś, na całym świecie skauci obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu skauci przesyłając życzenia myślą o sobie wzajemnie, dziękują za przyjaźń i wspólną służbę. To szczególny dzień, w którym pomimo zgiełku codzienności mamy szansę poczuć wyjątkową, łączącą nas wszystkich więź braterstwa. W dobie rewolucji cyfrowej mamy potrzebę odczucia bliskości innych ludzi osób. Właśnie w tym dniu spotkajmy się na uroczystych zbiórkach, usiądźmy w kręgu i poczujmy radość płynącą z bycia razem, zadowolenie z tego, że możemy porozmawiać, widzieć czyjeś emocje, uśmiech i słyszeć śmiech. W Dniu Myśli Braterskiej życzę Wam poznania siły braterstwa, które jest zakorzenione w każdym z nas. Satysfakcji z pełnionej służby oraz odwagi, by zmieniać świat na lepsze. Życzę Wam, aby w trakcie Waszej harcerskiej wędrówki spełniały się plany i marzenia – abyście czerpali zadowolenie i satysfakcję z pełnionej służby.”/Życzenia z 2015 roku hm. Małgorzata Sinica, naczelnik ZHP/.

 „W świecie pełnym niepewności i niepokoju nasz Ruch błyszczy jak złoty łańcuch na ciemnym tle...” Lady Olave Baden-Powel„Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie …Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście Robert Baden-Powell …Tego i Wam i sobie i każdemu z Rodziny harcerskiej życzę, jako kapelan ZHP/ pgk .

 +Z błogosławieństwem i modlitwą z Amerykańskiej Częstochowy - Duchowej Stolicy Polonii w Roku 2017, w którym po raz pierwszy ZHP i KPH ze wschodniego wybrzeża spotkało się na DMB w Doylestown Pensylwania. O.hm. Bartłomiej Marciniak. paulin. 
 
Bł.ks.hm Wincenty S. Frelichowski - Patronie harcerstwa módl się za nami! Szczęść Boże! 
Czuwaj!
Comments