Chorągiew‎ > ‎Wiadomości‎ > ‎

Życzenia Kapelana Chorągwi Harcerzy w Stanach Zjednoczonych na Dzień Myśli Braterskiej 2015

posted Feb 21, 2015, 5:02 AM by Marcin Czabański   [ updated Feb 21, 2015, 5:03 AM ]
ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO
Chorągiew Harcerzy w Stanach Zjednoczonych

Życzenia Kapelana Chorągwi Harcerzy w Stanach Zjednoczonych na Dzień Myśli Braterskiej 2015 r.


Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Druhny i Druhowie! Droga Rodzino Harcerska. Czuwaj!

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę wszystkim Harcerkom i Harcerzom oraz Przyjaciołom Harcerstwa a także kapelanom i duszpasterzom działającym w naszym Kraju przede wszystkim... "Braterstwa takiego, na co dzień, które głęboko zakorzenione w sercu daje niezwykłe owoce: przede wszystkim pokoju na zewnątrz i wewnątrz, radości z życia, gorliwości, wyrozumiałość, cierpliwość i umiejętność szybkiego reagowania na potrzeby bliźniego. Niech braterskie gesty będą codzienne, a nie tylko okazyjne".

"Z każdego harcerskiego spotkania, z zasłuchania się w tradycyjne pieśni, z zadumania przy ognisku bierzemy moc i siłę na ciągłe odnawianie wartości harcerskich. Ogniska, piosenki, spotkania, trwanie w harcerskiej służbie, wartościach i poczuciu wspólnoty - to nie tylko źródło naszych sił, ale metoda na harcerskie braterstwo w codzienności naszego życia w Rodzinie Harcerskiej". Niech nasza codzienność wypływa z zapatrzenia się w Krzyż Harcerki, który nam tak wiele mówi i realizowania tego, do czego nas zachęca do Czuwania.

Druhny i Druhowie i jeszcze jedna myśl, 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II przypada 2 kwietnia 2015 r. - w Wielki Czwartek. Zaś 23 lutego minie 70 lat od śmierci bł. Wincentego Frelichowskiego - patrona harcerzy. Rozpoczął się Wielki Post, będący czasem przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Zapraszam nas wszystkich do przeżycia tego czasu razem z św. Janem Pawłem II oraz bł. ks. Wincentym Frelichowskim naszymi Patronami, którzy uczyli nas, co znaczy być Harcerzem i Harcerką, na co dzień poczujmy się jak Jedna Rodzina. Na ten szczególny dla nas w USA tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej niech będą słowa modlitwy, które proszę odmówić na Dniu myśli Braterskiej w załączniku w intencji Zlotu naszych Chorągwi w USA. Zachęcam, aby ta modlitwa była także odmawiana na zbiórkach, wersja do wyboru. ( Modlitwa w załączniku.)

Z serca wszystkim Błogosławię +

O.hm Bartłomiej P. Marciniak paulin. Kapelan Chorągwi

Amerykańska Częstochowa. Doylestown PA. 18 Luty 2015 r