Chorągiew‎ > ‎Wiadomości‎ > ‎

Dzień Myśli Braterskiej 2016 | O. Hm Bartłomiej P. Marciniak paulin

posted Feb 17, 2016, 5:32 AM by Marcin Czabański   [ updated Feb 17, 2016, 5:32 AM ]

D.M.B. 2/22/2016 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Czuwaj! Droga Rodzino Harcerska – Druhny i Druhowie. Oto kilka Myśli na Dzień Myśli Braterskiej, którego temat to: „Żyć po harcersku, na co dzień”.  Niech nam pomogą w tym przeżyciu tego wspaniałego dnia dwaj nasi patronowie Wielcy Harcerze Skauci. Niech Ich modlitwa zjedna nasze serca i dusze w tym szczególnym dniu.

Tak modlił się nasz założyciel GEN. ROBERT BADEN-POWELLA.  „Panie Jezu Chryste, któryś nam dał hasło „Czuwajcie” i któryś dał mi łaskę, bym je sobie przyjął za zasadę życia, dopomóż mi, abym pozostał wierny. Niechaj każda chwila żywota zastaje mnie czuwającym w gotowości wypełniania obowiązków, miłującym prawdę, czyniącym dobro, oddanym Kościołowi, wiernym Ojczyźnie, gotowym zawsze przebaczyć, zawsze pomóc, uśmiechniętym w cierpieniu, czystym w sercu, nieskalanym ciałem.  Oto Panie, ślady Twych stóp. Za nimi pragnę iść, mimo wszelkich przeciwności. Bez strachu i bez skazy, z duszą i czołem podniesionym. Oto moje przyrzeczenie chrześcijanina i skauta. Na mój honor, nie poddam się złu, ufając, Panie Jezu, Twojej miłości i Twojej łasce. Amen”.

A tak modlił się nasz święty patron: BŁ.S. WINCENTY FRELICHOWSKI.” Być prawdziwym harcerzem. Nie jestem tym, jakim powinienem być i chciałbym być, ale nie mam do tego chęci. Dziś w największej depresji ducha piszę te słowa. I strząsnąć się chcę z tego stanu, w którym jestem. Wyrwać się z niego. Stać się człowiekiem, być użytecznym. Siły moje tego nie dokonają. Ale w najgłębszej pokorze, klękam dziś przed Tobą Boże. Odczuwam w całej pełni nicość i ułomność moją. Zwracam się do Ciebie, któryś mnie takim stworzył i który mnie prowadzisz. Boże, wyzwól mnie z tego stanu, w jakim dziś jestem. Chcę być innym. Chcę być prawdziwym harcerzem. Postępować tak w życiu, jak mi nakazuje myśl i sumienie. Daj mi Twą łaskę. Ja z nią współdziałać będę i po harcersku wydobyć się chcę z tego upadku duchowego. Daj mi poczucie wartości. Ale nie tylko sugestywne poczucie, lecz chcę prawdziwą wartość w sobie wyrobić. Boże, zupełnie się w ręce Twoje oddaję. Daj mi krok po kroku iść w górę. Święty Jerzy pomóż mi odnieść zwycięstwo nad samym sobą. Amen”.

Drogi Bracie i Siostro Z Rodziny Harcerskiej, kiedy siądziesz do wspólnego kominka harcerskiego zastanów się, - a jakie są Twoje Myśli na ten D.M.B? A jaka jest Twoja i Moja rozmowa - modlitwa w tym dniu D.M.B. z naszym Bratem Jezusem Chrystusem oraz Jego Matką nieustannie czuwająca nad nami. Moi drodzy Druhny i Druhowie oraz Przyjaciele KPH, Kapelani, niech ten cały Rok Miłosierdzia oraz Jubileusz 1050 rocznicy Chrztu Polski będzie dla nas Rokiem Życia po Harcersku, czego sobie i Wam życzę z głębi serca błogosławiąc +. Gratulując Nowych władz Okręgu oraz Chorągwi. Trwajmy i Radujmy się Dniem Myśli Braterskiej śląc sobie Życzenia.

SZCZĘŚĆ BOŻE! CZUWAJ!

O. Hm Bartłomiej P. Marciniak paulin- pamietający w modlitwie życząc dużo pogodny ducha.

Kapelan Chorągwi ZHP /pgk w USA. Amerykańska Częstochowa Doylestown PA